Personal

Elisabeth Hellzén
Kulturskolechef
Tfn: 0650-194 26
E-post: elisabet.hellzen@hudiksvall.se

Siv S Forsberg
Administration
Tfn: 0650-193 59
E-post: siv.sjodin-forsberg@hudiksvall.se

Galina V Ivanova
Danspedagog
E-post: galina.i@utb.hudiksvall.se

Karin Svalfors
Danspedagog
E-post: karin.s5@utb.hudiksvall.se

Malin Frisk (föräldraledig läsåret 2016-2017)
Danspedagog
E-post: malin.f1@utb.hudiksvall.se

Tove Klang (vikarie läsåret 2016-2017)
Danspedagog
E-post: tove.k@utb.hudiksvall.se

Linnéa Carlsson 
Dramapedagog
E-post: linnea.k1@utb.hudiksvall.se

Ragnhild S Brodow
Bildpedagog
E-post: ragnhild.b@utb.hudiksvall.se

Monica Renström
Cellopedagog
E-post: monika.r@utb.hudiksvall.se

Gunnar Eriksson
Fiolpedagog
E-post: gunnar.e@utb.hudiksvall.se

Lena Wallenbrand-Wixner
Fiolpedagog
E-post: lena.w3@utb.hudiksvall.se  

Ingrid Westrin (vikarie läsåret 2016-2017)
Fiolpedagog
E-post: ingrid.w1@utb.hudiksvall.se

Jonas Eklund
Brasspedagog
E-post: jonas.e@utb.hudiksvall.se  

Lars Wixner
Träblåspedagog
E-post: lars.w@utb.hudiksvall.se

Jessica Ahlman
Pianopedagog
E-post: jessica.a@utb.hudiksvall.se

Maria Falkeholm
Pianopedagog
E-post: maria.f@utb.hudiksvall.se

Moon-Jung Choi
Sångpedagog
E-post:  moon.c@utb.hudiksvall.se

Erik Lindstedt
Slagverkspedagog
erik.l1@utb.hudiksvall.se

Stig Andersson
Slagverkspedagog
E-post: stig.a@utb.hudiksvall.se

Jan-Ove Karlsson
Gitarrpedagog
E-post: janove.k@utb.hudiksvall.se  

Mats Nilsson
Gitarrpedagog
E-post: mats.n1@utb.hudiksvall.se

Ulf Wrangstål
Gitarrpedagog
E-post: ulf.w@utb.hudiksvall.se

Urban Johansson
Gitarrpedagog
E-post: urban.j@utb.hudiksvall.se

Kontakt

  • Kulturskolan

    Besöksadress: Musik och ledning: Järnvägsgatan 16. Dans, bild och drama: Brunnsgatan 4, Hudiksvall

    Postadress: Hudiksvalls kommun, Kulturskolan
    824 80 Hudiksvall

Granskad/uppdaterad den 6 mars 2017